Menu:

Taneční podložka Softpad

Co že to vlastně je taneční podložka? Jedná se o čtvercovou podložku, jejíž strana je zhruba metr dlouhá. Ta se dále dělí na devět políček (3x3) a dvě tlačítka (select a start) v horní části podložky. Celá hra je ovládána senzory, které jsou v podložce zabudovány. Přístroj jednoduše přes USB kabel, který z něj vede, připojíte k počítači (případně PS2 nebo XBOX). Následně je nutné spustit program, ten dostanete jako součást balíčku. V České republice nejrozšířenější je program Dance Dance Revolution, všeobecně známí pod zkratkou DDR. Po otevření se vám spustí nabídka písní, ze kterých si vyberete tu, která vás zaujme rytmem a bude odpovídat vaší zkušenosti s hrou. Vybranou skladbu odkliknete a zábava může začít. Na obrazovce vašeho počítače se objeví barevní pozadí, na jehož středu budou celkem čtyři statické šipky (dolů, nahoru, doprava a doleva). Ze spodní část monitoru začnou postupně plynout další a další šipky různých směrů. Úkolem je fyzicky sešlápnout danou šipku v momentě, kdy míjí svůj statický obraz. Hodně vám v tom pomůže hudba, stačí se zaposlouchat do rytmu. Počítač následně vyhodnocuje přesnost vašich nášlapů a přiděluje body.
Taneční podložky vznikly v Japonsku. V základu se dělí na dva typy. Softpad a Hardpad. Rozdíl spočívá především ve velikosti, váze a výdrži přístroje. Hardpady jsou vyrobeny z pevných materiálů (například kovu nebo plastu) a jsou určeny především pro pokročilé hráče. Jejich hmotnost se pohybuje cca od deseti do sedmdesáti kilogramů. Softpady jsou oproti tomu lehké, snadno skladovatelné a pro začátečníky a mírně pokročilé naprosto dostačující. Plusem pro softpady je finanční dostupnost.
Je celkem jedno, pro který typ se rozhodnete. Podložka by jako možnost měla rozhodně patřit mezi tipy na dárky pro děti i dospělé. Jde o téměř nekončící zábavu, nehledě na věkovou kategorii nebo fyzickou zdatnost.

21. 07. 2012