Menu:

Koberce s motivy

Pokud si někdo myslí, že koberce s motivy jsou zbytečností, tak určitě nemá tak úplně pravdu. Je nutné říct, že některé motivy na kobercích mohou vypadat velmi zajímavě a mohou upoutat pozornost prakticky každého člověka. Když bychom se měli porozhlédnout po kobercích s motivy, tak zjistíme, že velmi oblíbené jsou hlavně dětské motivy, které se pochopitelně často dávají na koberce patřící do dětských pokojů anebo do částí interiéru, kde děti tráví velké množství svého volného času.


Poměrně typické jsou pro dětské pokoje hlavně koberce Hello Kitty, které si do svých pokojů pochopitelně přejí zejména mladé slečny. Postavička typické malé kočky může upoutat pozornost prakticky kteréhokoli dítěte a zvláště právě mladých slečen. Jinak lze ale také volit i úplně odlišné motivy na dětské koberce, které mohou spíše vyhovovat klukům. Typická jsou hlavně různá auta a také jiné záležitosti, jež se mohou týkat zejména některých sportovních odvětví. Takové koberce s výjevy různých fotbalistů také nejsou žádnou výjimkou, která by mohla potvrzovat pravidlo. Zaujmout může i dětský koberec silnice, který milují právě kluci. Určitě je zapotřebí se podívat mimo jiné také motivy některých koberců, které jsou určeny pro dospělé.


Motivy u koberců pro dospělé jsou typické zejména mnohými lineárními tvary, které nejsou nijak protkány velkou pestrostí. Hodně oblíbené jsou zejména pruhované koberce, které jsou ovšem většinou kusové. Celoplošné koberce v pruhovaném provedení jsou spíše výjimkou. Pokud si myslíte, že Česko takovéto krásné koberce neumí nabídnout, tak se rozhodně mýlíte, jelikož na internetu i v mnohých kamenných prodejnách jsou naprosto skvělé koberce za velmi příznivé ceny. Zejména právě mnohé internetové obchody mohou poskytnout skvělé typy koberců.     

10. 04. 2012