Menu:

Hra pexeso

Dětské hry jsou určitě pro děti tím nejlepším, co si mohou přát. Rozdělit je možné hry pro děti na několik různých typů, nicméně hlavní roli v současnosti bohužel stále zastávají dětské hry na počítači, které nejsou z hlediska dětského vývoje ideální záležitostí. Počítač sice může být v určitém ohledu užitečný, nicméně mnohdy ničí oči a také zabíjí velké množství času, který by děti mohly trávit něčím užitečnějším třeba na vzduchu.

Určitou alternativu představují zejména klasické deskové hry. Jejich hraní určitě není až tolik nepříjemné pro oči a děti se mohou u takovýchto her dost dobře pobavit. Ideální volbou je pochopitelně dětské pexeso, které je schopno splnit požadavky na hry prakticky u každého dítěte. Nutno poznamenat, že pexeso je prakticky nedílnou součástí dětství každého člověka, který si kdy hrál s nějakými hračkami anebo hrál stolní hry jako takové. Z hlediska pravidel je poxeso poměrně hodně jednoduchou hrou, která nevyžaduje žádné zvláštní znalosti a dovednosti. Hrát pexeso mohou lidé bez rozdílu pohlaví a také věku.

Pexeso se hraje tak, že se hráči střídají v obracení kartiček, které jsou obrázkem dolů tak, aby obrázek nebyl vidět. Po obrácení daného obrátku mají ostatní hráči šanci zjistit, jaký obrázek se kde nachází. Cílem hry pexeso je nasbírání co nejvíce dvojic kartiček se stejnými obrázky. Hra končí hned v momentu, kdy dojdou kartičky na stole. Pexeso je velmi variabilní hro z hlediska svého designového provedení. Je třeba říct, že třeba každé člověče nezlob se hra, je také jiné, takže proč by se vlastně nemělo lišit ani pexeso. Většinou je pexeso nějakým způsobem tematicky zaměřeno. Charakteristické je zejména pexeso, které je typické motivy z večerníčků anebo motivy, které mají něco společného s některou známou lokalitou.

05. 12. 2011