Menu:

Dětský koberec 150x200

Základem každé místnosti je stoprocentně podlahová plocha. Jestliže člověk zvolí moderní a hezkou podlahovou plochu, tak má z velké části jistě vyhráno. V současné době jsou hodně oblíbené různé hodně tvrdé podlahy, které se vyznačují zejména tím, že se jedná o podlahy instalované většinou do obývacích pokojů a také do chodeb či ložnic. Co ale takové dětské pokoje?

Vždyť právě naše děti by měly mít ten největší komfort z hlediska chůze v prostorách. Jež jsou jim určeny. Dětské pokoje ovšem naštěstí rodiče v současné době z hlediska podlahové plochy až tolik nepodceňují a je možné bez problémů říct, že v dětském pokoji jsou instalovány takové podlahy, které si děti jistě zaslouží. Podívejme se tedy blíže na to, jaké podlahové materiály hrají v současnosti asi nejdůležitější roli z hlediska dostupnosti a také pochopitelně z pohledu samotné kvality.

V první řadě bychom měli jmenovat tvrdé materiály, které jsou mnohdy lepší než některé levné koberce mizerné kvality. Z těchto tvrdých podlah se velmi často prosazuje zejména marmoleum, které na rozdíl třeba od klasického linolea anebo od dlažby či dřevěné podlahy umí mnohem lépe zachovat teplo od nohou a také je poměrně měkčího charakteru. Určitě bychom měli říct, že takováto podlaha může stoprocentně sloužit klidně i několika generacím dětí. Jinak jsou ovšem hodně protěžovány právě koberce. Jejich úloha v dětském pokoji je ovšem hodně specifická.

Rozhodně nejsou pouze jakousi dekorací, která by měla utvářet celkový dojem z dětského pokoje. Koberce v dětském pokoji musí také splňovat požadavek funkčnosti z hlediska dětí. Vždyť co by to bylo za koberce, na kterých by si děti nemohly hrát a nemohly je využít i z hlediska praktického. Skutečnost je taková, že možnosti moderních koberců jsou obrovské, tak proč bychom nemohli dítěti vybrat přesně takový koberce, který by se mu jednak líbil a jednak by si na něm mohlo hrát. Ideální záležitostí jsou zejména tematicky zaměřené koberce, které přímo představují herní plochu, na které mohou děti přímo řešit své herní aktivity. Takovýchto herních koberců je v současnosti k dostání velké množství a rozhodně mohou být naprosto skvělým dárkem, který se vašemu dítěti bude líbit. Budeme-li konkrétní, tak hodně oblíbený je zejména dětský koberec člověče nezlob se, který je jakousi velkou variací velmi známé deskové hry, kterou hrají generace lidí po celém světě. Volit lze tento koberce pro děti, které jsou již schopny počítat a jsou schopny bez problémů akceptovat pravidla hry člověče nezlob se.

Jinak ale také lze volit třeba koberce, u kterých se vyvíjí větší fyzická aktivita. Jmenovat bychom mohli například koberec, který symbolizuje takzvaného skákacího panáka. Jde o velmi oblíbenou hru děti, jež se spíše hrávala v exteriérových podmínkách. Jinak ale stojí za zmínku i některé další koberce včetně takového, který zobrazuje třeba známé dětské hrdiny.

05. 12. 2011