Menu:

Dětské Člověče nezlob se

Jen velmi těžko bychom hledali někoho, kdo nezná hru Člověče nezlob se. Tato hra patří mezi nejznámější deskové hry, které kdy byly zkonstruovány. Je zapotřebí říct, že se jedná o dětskou hru, která je určena pro děti, které již umí počítat a jsou schopny poznávat alespoň částečně čísla. Člověče nezlob se představuje i tak velmi jednoduchou hru, která je schopna nabídnout docela velkou zábavu.

Když se na počátku zastavíme u pravidel, tak zjistíme, že ta jsou poměrně triviální. Počet hráčů hry člověče nezlob se je stanoven přímo tím, jak vypadá hrací pole. Většinou je toto hrací pole určeno pro čtyři hráče. Je možné ovšem pochopitelně také koupit verzi této hry, která nabízí herní příležitosti třeba i dvojnásobnému počtu hráčů. Záleží hlavně na tom, jakou verzi člověče nezlob se si pořídíme. Určitě je zapotřebí říct, že není možné volit větší počet hráčů, než určuje hrací pole. Třeba takové pexeso pro nejmenší je schopno umožnit hru velkému množství hráčů dle jejich libosti. Hra člověče nezlob se začíná tak, že si každý postaví celkem čtyři figurky na předem určená nasazovací pole. Figurky jsou různobarevné, takže rozhodně nedochází k tomu, že bychom si mohli splést figurky svoje a figurky, kterými táhne soupeř. Barvy jsou přímo definovány již od samotného výrobce hry.

Poté, co je vše připraveno ke hře, může vše propuknout. Hráči hází hrací kostkou, která musí ukázat číslo šest k tomu, aby bylo možné začít svou cestu na pole znamenající cíl. Po cestě může člověk prostřednictvím svých figurek vyhazovat ze hry figurky svých soupeřů. Hra Člověče nezlob se je velmi zajímavá stejně jako podobné hry typu cars autodráha a některé další zajímavé hry. Co se týká verzí hry Člověče nezlob se, tak těch je možné zakoupit velké množství od kapesních až po velké stolové.

05. 12. 2011